Zařiďte si před cestou na Mallorcu výhodné cestovní pojištění!

Datum: 31.3.2016
Autor:

Mallorca patří mezi španělské ostrovy a Španělsko mezi členské státy Evropské unie. Mnoho turistů si proto myslí, že v případě cesty na tento úžasný ostrov se nemusí starat o cestovní pojištění a stačí jim jen modrá kartička pojištěnce. Je to obrovský omyl, který může být příčinou i několikamilionového dluhu. Neriskujte! Máme návod, jak si s cestovním pojištěním poradit, abyste neplatili více, než je nutné a současně měli jistotu, že vás pojistka ochrání.

Proč průkaz nestačí?

Kartička od zdravotní pojišťovny dokazuje, že si v České republice platíte zdravotní pojištění a máte nárok na zdravotní péči. Mimo hranice to ale neplatí. Díky průkazu máte nárok na základní ošetření ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů, jinak si vše musíte platit z vlastní kapsy. Za péči se draze platí a hlavně vážnější úrazy by vás mohly dostat do dluhu v řádech milionů korun. Podrobněji se tomuto tématu věnuje tento článek.

Co musíte o pojištění vědět?

U cestovní pojistky si musíte dát pozor na výši pojistných limitů. Čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. Pro cesty po Evropě je doporučována výše 5 000 000 Kč. Pro klasickou dovolenou vám bude stačit základní pojištění na cesty. Jestliže budete sportovat (mezi rizikové sporty patří například i plážový volejbal, potápění aj.), sjednejte si ještě připojištění.

Je určitě lepší, pokud bude vaše cestovní pojištění na Mallorcu zahrnovat i pojištění zavazadel. Nikdy nevíte, jak se k vašim kufrům bude letecká společnost chovat! Pokud dojde k poškození kufrů, udělejte si jejich fotografie a věc řešte hned po příletu na letišti! Doporučujeme si sjednat ještě pojištění odpovědnosti. To vám „kryje“ záda, pokud neúmyslně způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku cizí osobě.

Výhodněji online

V dnešní době je výhodnější sjednat cestovní pojištění online. Spočítejte si cestovní pojištění online a budete hned vědět, kolik musíte zaplatit. Zabere vám to jen několik minut vašeho času.