Sol Calas de Mallorca

Hotelový komplex Sol Calas de Mallorca je jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších hotelových resortů na Mallorce vůbec. Nachází se na členitém jihovýchodním pobřeží ostrova, zhruba dvanáct kilometrů od Manacoru, nejbližšího většího vnitrozemského města.

K dispozici jsou tři hotelové budovy s celkem téměř osmi sty hotelovými pokoji s balkonem. Koupat se nemusíte jen v moři, ale můžete využít i jeden z mnoha bazénů, které se nachází v těsné blízkosti hotelů. V případě nevlídného počasí je zde i jeden krytý a vyhřívaný bazén. Resort je oblíbený především proto, že nabízí široké možnosti volnočasových aktivit, aniž byste museli dojíždět někam daleko autem nebo autobusem. K dispozici jsou tenisové kurty a zapůjčit si můžete vše potřebné pro vodní sporty jako windsurfing, potápění, plachtění, ale také na cyklistiku a můžete si i zajezdit na koni. Pro všechny milovníky golfu stojí za povšimnutí také nedaleký golfový resort s výhledem na moře.

Navíc se celý komplex nachází přímo u pláže, jen necelých pět set metrů od mořského pobřeží. Nehrozí tedy žádné nucené procházky s taškami a nafukovacími matracemi přes vyprahlé město. Vybrat si můžete jednu ze dvou místních známých pláží – Cala Antena nebo Cala Domingos, kde se vyřádí jak milovníci všemožných vodních sportů a radovánek, tak ti, co nejraději jen tak lenoší na pláži.

Navíc jsou zdejší hotelyobklopeny více než pětadvaceti tisíci čtverečních metrů zelených zahrad s bohatou subtropickou flórou. Na své si přijdou i milovníci nočního života – v resortu najdete spoustu obchodů podél přímořské promenády, mnoho restaurací, kde si budete moci vychutnat tradiční místní i světové speciality a v neposlední řadě i dostatek barů, kde můžete zakotvit po dni prolenošeném u moře.

Hlavní nevýhodou areálu je jeho (až možná trochu přehnaná) masovost – není to rozhodně nic pro někoho, kdo má rád romantická zákoutí, klidné plážičky a procházky ve dvou při západu slunce. Na druhou stranu pokud dáváte přednost dovolené bez starostí a nevadí vám, že jste vlastně pořád „v hotelu“ a rádi se dobře bavíte ve společnosti ostatních, bude Sol Calas de Mallorca pro vás vhodným místem pro dovolenou.