Počasí na Mallorce

Ostrov můžeme navštívit v každém ročním období. Mezi návštěvníky jsou oblíbené letní měsíce ale také jaro a podzim. Každé roční období je něčím odlišné a zajímavé. Na Mallorce zažijeme 300 dnů slunečního svitu. Celkově je počasí velmi příznivé.

Horké léto a mírná zima je typickým znakem středomořského podnebí. Velký vliv na počasí má azorská tlaková výše a tlaková níže nad Atlantikem, což způsobuje větší změny počasí. Nejvyšší roční počet srážek se vyskytuje na severu a západě ostrova (1500mm), než-li na jihu a východě (400mm). Typickým znakem je silný vítr dosahující až 100 km/h, který může způsobit silné vlnobití.V přímořských lokalitách můžeme očekávat teploty okolo 30 ºC. Ve vnitrozemí nás čeká studený vánek.

Click for Palma de Mallorca, Španělsko Forecast

Graf průměrných teplot na Mallorce

Jarní počasí na Mallorce

Jarní teploty se pohybují okolo 22ºC a 12ºC. Počasí bývá velice proměnlivé.

Jarní počasí nám nabízí mnoho způsobů, jak strávit volný čas (opalování, prohlídka památek, golf..)

Slunečné léto bez srážek

Průměrná teplota 28ºC (minimum srážek). Teplota moře se pohybuje kolem 25ºC.

Večery můžeme strávit ve venkovních barech nebo restauracích. V srpnu se můžeme zúčastnit nebo jen být diváky slavného závodu plachetnic „Copa del Rey“.

V červnu nás čekají dny plné slunce. Průměrná teplota je 27ºC. Teplota vody se drží na krásných 21ºC. Průměrné měsíční srážky jsou 10 mm. Ideální období pro strávení dovolené na slunných a vyhřátých plážích.

Podzim je ideální k návštěvě mallorských památek

Podzimní teploty se pohybují okolo 23ºC a 14ºC.

Turisté využívají toto období pro návštěvu památek, renomovaných kláterů…

Zima na Mallorce

Průměrná teplota 15ºC a 7ºC. Teplý vzduch ze Sahary způsobuje stoupání teplot ale naopak vzduch z tlakové níže nad Biskajským zálivem přináší silné deště.

Navštívíme-li Mallorcu v zimním období staneme se svědky nejdůležitějšího svátku Festival de Sant Sebastià.