Marineland – delfíní show i akvapark (nejen) na Mallorce

Pokud se chystáte na největší baleárský ostrov Mallorku a nemáte v plánu se jen válet u moře, budete mít spoustu příležitostí pro celodenní výlety. Kromě hor a historických památek to může být třeba i velkolepá podívaná pro všechny, kteří mají rádi zvířata. A kdo by neměl, že? Milovníci ladných delfínů, veselých tučňáků nebo legračních tuleňů si přijdou na své v obrovském delfináriu Marineland ve městě Calvia, deset minut cesty západně od hlavního města Palma de Mallorca.

Vodní svět se ZOO

Marineland je součástí velké sítě vodních světů, z nichž většinu najdete právě ve Španělsku, ve Francii, Velké Británii a Finsku. Patří mezi ně i mořský svět Alpamare ve švýcarském Curychu, který je největším krytým zařízením tohoto druhu v Evropě. Ve Španělsku najdete Marineland v oblasti Katalánska, severně od Barcelony; pokud navštívíte tento mořský svět, můžete se do něj dopravit zdarma modrými autobusy z okolních letovisek – jako jízdenka vám poslouží předem zakoupená vstupenka do Marinelandu. Vraťme se ale na Mallorku. Co od zdejšího mořského světa můžete očekávat? Jde vlastně o takovou netradiční zoologickou zahradu o rozloze téměř 4,5 hektaru. Ale zatímco v tradiční ZOO jen procházíte a tiše pozorujete zvířata, tady vás čeká opravdová podívaná. Dvakrát denně se tu konají vystoupení cvičených delfínu, lachtanů a papoušků. Pokud chcete vidět dokonalé představení s nacvičenou choreografií, doprovázené veselým delfíním smíchem, jste na správné adrese. Přesvědčit se budete moci nejen o inteligenci těchto mořských tvorů, ale také o tom, že i zvíře může sklidit potlesk jako po skončení slavné italské opery. Stejně zábavní jsou i lachtani kalifornští a exotičtí ptáci, zejména papoušci kakadu nebo ara, které předvádí jejich cvičitelé v show s pirátskou tematikou. Program parku samozřejmě myslí na všechny, tedy i (a to možná především) na děti, které se mohou do vystoupení aktivně zapojit a také se zábavnou formou dozvědí mnohé ze života zde chovaných zvířat. Navíc, pokud budou samy chtít skočit do vody, se v komplexu nachází i akvapark s tobogány a skluzavkami pro více i méně odvážné jedince. Celý park je ještě doplněn menší zoologickou zahradou – kolem jezírek se zde kolébají tučňáci, pelikáni, tuleni, plameňáci a další zvířata, jejichž domovem je moře a jeho pobřeží. Je zde velké akvárium se žraloky, tropický pavilon obývaný hady, leguány nebo třeba krvelačnými pirani.

Vstupenky do Marinelandu i přes internet

Vstupenky do mořského ráje Marineland si můžete zakoupit přímo na pokladně od půl desáté dopoledne do půl čtvrté odpoledne. Samotný komplex je pak přístupný od půl desáté do pěti hodin odpoledne. Připravte se nicméně, že zde strávíte minimálně půl dne; zvláště, chystáte-li se sem s dětmi a budete-li si chtít vše prohlédnout a zhlédnout všechna vystoupení a pořádně se „vyblbnout“ v akvaparku. Lístky si můžete koupit i v klidu domova přes internet na webu Marinelandu, případně u svého delegáta, chystáte-li se na Mallorku s cestovní kanceláří. V mořském světě jsou samozřejmě i stánky s občerstvením a obchod se suvenýry s převážně zvířecí tématikou – to pokud si budete chtít odnést kousek delfíního světa s sebou domů.