Mallorca je oblíbenou letní destinací pro naturisty

Datum: 9.7.2013
Autor:

Naturismus je pojem velmi podobný nudismu a jednoduše znamená návrat k přírodě. Součástí tohoto návratu je praktikování nahoty v soukromí a někdy i na veřejnosti. České populace se tento trend v tak velké míře nedotýká. Nejpopulárnější je naopak u severních národů. Nudistické pláže a hotely tedy vyhledávají především Britové a obyvatelé Skandinávského poloostrova. Nejoblíbenější destinací jsou letoviska na jihu Evropy.

zdroj: sxc.huSpeciální naturistické hotely

V nedávné době tak začal růst zájem o ubytování v ryze naturistických hotelech. Zájem o pobyty bez oblečení nebývale stoupá. Toto tvrzení potvrzuje i majitel hotelu Skinny Dippers na Mallorce. Pro velký počet návštěvníků chystá svůj hotel rozšířit, protože zájemců je více než kapacity. Jeho návštěvnosti přispívá především to, že je velmi blízko nudistické pláži Es Trenc. Tento ostrov je pro naturisty obecně velkým lákadlem, protože se zde nachází velmi mnoho podobných pláží a místní jsou k „naháčům“ vždy velmi tolerantní.

Nedaří se ale jen hotelům na Mallorce, velmi oblíbené jsou i nudistické kempy v Řecku nebo Chorvatsku. Takovou popularitu si majitelé vysvětlují větší informovaností naturistů, kteří se o těchto místech dozvídají především díky internetu.