Letenky

Mallorca je velmi oblíbenou destinací pro letní dovolenou, je to ostrov patřící ke Španělsku. Z Prahy na Mallorcu se lze dostat automobilem, ale trasa je dlouhá necelých 2000 km a cesta trvá okolo dvaceti hodin. Proto je pro dopravu na Mallorcu častěji volena doprava letecká. Letiště na Mallorce se jmenuje Palma de Mallorca a jeho kód je PMI. Z letiště Praha Ruzyně letá na Mallorcu několik leteckých společností. Průměrná doba letu je 2,5 hodin.

V hlavní sezoně, která je od června do září, létá na Mallorcu společnost Smart Wings. Jedná se o přímé lety, cena za zpáteční letenku v Economy class pro dospělého člověka se pohybuje od 7 000,- Kč do 13 000,-. Nejdražší letenky jsou v měsíci červenci, jejich cena neklesne pod 10 000,-.

Mimo hlavní sezonu nelétají z Prahy na Mallorcu přímé lety, vždy je nutné minimálně jednou přestupovat. Pokud letíte se společností Lufthansa, budete přestupovat v Dusseldorfu či Frankfurtu. Se společností SWISS se přestupuje v Zurichu, se společností Iberia se přestupuje v Madridu a se společností Vueling Airlines v Barceloně. Ceny za zpáteční letenku se pohybují v rozmezí od 5 400,- do 7 000,- v listopadu a prosinci, lednu a únoru. V měsících březen, duben, květen a říjen cena za zpáteční letenku vyšplhá až na 11 000,- Kč.