Eurovíkend na Mallorce – koupání, výlet do hor i tradiční pochoutky

V současné době jsou eurovíkendy velkou módou. Málokdo si může dovolit se jen tak sebrat a na týden zmizet na dovolenou. Víkendové výlety jsou skvělou alternativou za dobrou cenu a zároveň můžete poznat mnoho různých koutů Evropy v krátkém čase. Jsou také ideálním nápadem mimo dovolenkovou sezónu, kdy nikde není tolik lidí, máte na výlet klid a chcete si odpočinout někde na jihu od nevlídného domácího počasí.

Jednou z oblíbených destinací je třeba Mallorca. Během eurovíkendu si užijete ostrov lépe, než když je přes prázdniny plný turistů. Navíc je velký tak akorát, takže ho stihnete prohlédnout skoro celý. Ceny eurovíkendů na Mallorce se pohybují v cenách mezi devíti a patnácti tisíci. V létě bývají dražší, nejlevnější samozřejmě v zimě. Ale ani tehdy tu není nuda. Zkuste 19. leden, kdy se slaví Revetlla de Sant Sebastià, svátek patrona ostrova, kdy je v ulicích vždy spoustu zábavy; nebo únor, čas pestrých karnevalových průvodů.

A co musíte během takového eurovíkendu na Mallorce určitě stihnout? Především hlavní město a jeho památky: gotickou katedrálu, lázně Banys Àrabs, královský palác l’Almudaina; milovníci umění nesmějí vynechat Museo d’Art Espanyol Contemporani a obdivovat moderní díla Picassa, Miróa nebo Dalího. Určitě ochutnejte místí rýžovou pochoutku Paellu, a den zakončete v jednom z barů v ulici Avinguda Gabriel Roca. Pokud jedete na víkend v jednom z teplých měsíců, rozhodně se aspoň jednou vykoupejte – ideálně na jedné z nejznámějších pláží: Formentor, Cala Deià nebo S’Arenal.

Pokud budete mít čas, vyplatí se půjčit si auto (to pořídíte už za cenu kolem čtyř set korun za den) a vyrazit na výlet. Můžete využít i nabídky cestovní kanceláře a jet na výlet autobusem. Za vidění určitě stojí klášter ve Valldemose, kde přebýval na léčení Fryderyk Chopin s přítelkyní, spisovatelkou George Sandovou. Milovníci zajímavých přírodních úkazů ocení pohled na pláž a skalní bránu pod silničními serpentinami Sa Calobra; ideálně při západu Slunce. Krásné pohledy jsou i na pohoří Sierra de Tramuntana – háje pomerančovníků a olivovníků zalité sluncem ve vás probudí tu pravou středomořskou atmosféru.

Pokud budete mít v neděli dopoledne náladu ještě na něco jiného než na lenošení na pláži nebo u dobrého jídla, vydejte se na trhy. V hlavním městě Palma de Mallorca jsou každou neděli a pořídíte hlavně dobré místní jídlo, pití a také tradiční suvenýry.